Dojazd

Autobusem​

Bezpośrednie połączenia do Lanckorony z dworców autobusowych:
Wadowice [40 min]
Kalwaria Zebrzydowska [15 min)
Izdebnik (10 min)

Z Wadowic oraz Kalwarii Zebrzydowskiej busy kursują tylko w dni powszednie. Z Izdebnika cały tydzień

Odjazd z przystanku przy kościele w Izdebniku:
5:32, 6:47, 8:32, 9:42, 14:02, 15:12, 16:22, 17:52

Pociągiem

Najbliższą stacją kolejową znajdującą się w pobliżu Lanckorony jest Kalwaria Lanckorona na linii Kraków – Zakopane, będąca również stacją węzłową dla połączeń z Bielsko-Białą. Na stacji Kalwaria Lanckorona zatrzymują się pociągi osobowe i pospieszne kursujące z największych miast w Polsce (przez Kraków) do Zakopanego.

Aby dotrzeć do Lanckorony, z dworca kolejowego należy udać się na południe w kierunku głównej drogi Kraków – Bielsko (0,3 km) i albo skorzystać z komunikacji autobusowej (przystanek Brody) albo wybrać wariant pieszy z wykorzystaniem szlaku niebieskiego przebiegającego obok przystanku (czas przejścia – ok. 1h).

Kraków Główny [1h, posp. 45min]
Zakopane [3h, posp. 2h]
Bielsko-Biała [2h]

Samochodem

z Krakowa: [34 km]
Wyjeżdżając z Krakowa kierujemy się na drogę międzynarodową E77 (i krajową numer 7), tzw. Zakopiankę, do miejscowości granicznej Chyżne. Na 20 kilometrze, przed osadą Głogoczów, zjeżdżamy na drogę międzynarodową E462 do Brna (i krajową numer 52 do Bielska-Białej). Za ostatnimi zabudowaniami miejscowości Izdebnik rozpoczyna się oznakowane bezpośrednie połączenie drogowe z Lanckoroną.

z Zakopanego: [95 km]
Wyjeżdżając z Zakopanego kierujemy się na drogę krajową numer 47 do Rabki. Na 78 kilometrze, w miejscowości Jawornik, zjeżdżamy na drogę numer 955 do Sułkowic. Stąd udajemy się do  Biertowic (kierunek Kraków), tu z kolei obieramy kierunek Bielsko-Biała. Za ostatnimi zabudowaniami Izdebnika rozpoczyna się oznakowane bezpośrednie połączenie drogowe z Lanckoroną.

z Bielsko-Białej: [58 km]
Wyjeżdżając z Bielska kierujemy się na drogę krajową numer 52 Bielsko-Biała – Kraków. Na 53 kilometrze, w miejscowości Brody, zaraz za Kalwarią zjeżdżamy w prawo na drogę do Palczy. Za ostatnimi zabudowaniami wsi Brody kierujemy się, zgodnie z oznakowaniem, bezpośrednio do Lanckorony.